poniedziałek, 23 stycznia 2017

Magiczna mikstura na przeziębienie / Anti-flu Magic Potion

Sezon grypowo-przeziębieniowy w pełnym rozkwicie. Chorują duzi, chorują mali, starzy i młodzi. Domowych sposobów leczenia jest prawdopodobnie tyle, ile ludzi na świecie. ;) Kiedyś, przy pierwszych symptomach szybko sięgałam po ,,coś z apteki". Najczęściej było to jednocześnie ,,coś z reklamy". Od ponad dwóch lat jednak jestem bardziej świadoma, ponieważ z powodu ciąży, a później karmienia piersią, musiałam zawsze bardzo uważnie sprawdzać, czy dany specyfik mogę przyjąć. Zwykle okazywało się, że... nie. ;) Tak nauczyłam się korzystać z naturalnych składników, odkryłam siłę naturalnych ,,antybiotyków" i produktów, które mają leczniczą moc, a bardzo często korzystamy z nich na co dzień w kuchni. :) Oczywiście w przypadku ostrej infekcji namawiam na konsultację z lekarzem i przyjęcie zaleconych specyfików aptecznych, jednak bardzo, ale to bardzo często jesteśmy w stanie szybko poradzić sobie sami. :) Ten wpis dedykuję mamom w ciąży, w laktacji oraz innym osobom, które nie mogą lub nie chcą korzystać z gotowych rozwiązań. Można również specyfik podać dziecku (raczej po 2 roku życia), jeśli tylko będzie chciało wypić, tylko w zmniejszonej dawce i ewentualnie zmniejszyć ilość dodawanego pieprzu Cayenne.


Przepis własny
Przepis wegetariański / wegański / bezglutenowy
Inspiracja: TU

Zanim przejdę do przepisu, lojalnie uprzedzam: ta mikstura do najsmaczniejszych nie należy, jednak działa tak błyskawicznie, że warto się przełamać.

Składniki:
2 spore ząbki czosnku
2,5 cm świeżego imbiru, startego na tarce o małych oczkach
1 łyżeczka oleju kokosowego
1 łyżka miodu (jeśli wyjdzie wyjątkowo paskudne w smaku, można dodać więcej ;))
Sok wyciśnięty z 1 cytryny
1 łyżeczka kurkumy
1/2 łyżeczki pieprzu
1/4 łyżeczki pieprzu Cayenne
1 łyżeczka cynamonu

Wszystkie składniki należy zblendować na gładko, przelać do słoiczka lub butelki i przechowywać w lodówce. Dawkowanie to 1 łyżka 3-4 razy dziennie, jak się polepszy zmniejszyć dawkę do 1 łyżeczki 3-4 razy dziennie.

Smacznego ;) i dużo zdrowia. :)
Brak komentarzy :